GRAND PRIX w kategorii projektów studenckich.
Nagroda dla studenta Michała Holcera
Projekt baterii B-side powstał w 2011 roku, w ramach zajęć Pracowni Podstaw Ergonomi pod okiem mgr Jakuba Gołębiewskiego. B-side to bateria umywalkowa do miejsc publicznych zintegrowana z dozownikiem mydła w płynie. Założeniem projektu było zminimalizowanie powierzchni kontaktu rąk z urządzeniem oraz ograniczenie ilości zewnętrznych elementów narażonych na zabrudzenia i uszkodzenia. Bateria składa się z 2 podstawowych elementów: wylewki (pełniącej równocześnie funkcję manipulatora) oraz montowanego od spodu elementu z zaworami i mieszalnikiem. Przy przechyleniu manipulatora do przodu urządzenie podaje mydło, odchylenie do tyłu powoduje otwarcie na 15 sekund zaworu z wodą. Znajdujący się pod umywalką mieszalnik pozwala na ustawienie stałej temperatury wody. Projekt został dopasowany do istniejących warunków instalacyjnych. Prosta i zwarta forma urządzenia ułatwia utrzymanie baterii w czystości. Regulacja temperatury, elementy mechaniczne i zbiornik z mydłem pozostają schowane pod umywalką. Zaadaptowanie projektu na potrzeby konkursu "Copper and the Home 2012" polegało na zmianie materiału z którego wykonany jest ostateczny produkt - odlew. Miedź antybakteryjna Cu+ samoczynnie ogranicza skażenie swojej powierzchni eliminując bakterie. W ten sposób doskonale wpisuje się w założenia projektowe - ograniczenie rozprzestrzeniania się bakterii w przestrzeniach publicznych. W konkursie „Copper and the Home 2012" projekt B-side zdobył grand prix w kategorii projektów studenckich.
Konkurs "Copper and the Home" organizowany jest przez Europejski Instytut Miedzi od roku 2007 i ma zasięg globalny. W tym roku zgłoszonych zostało 270 projektów podzielonych na dwie kategorie: profesjonalistów i studentów. Jury konkursowe wybrało 3 najlepsze prace - 2 w kategorii profesjonalnej, 1 w kategorii studenckiej. Przyznano również 10 wyróżnień. W skład jury weszli uznani eksperci w dziedzinie designu: Luisa Bocchietto, architekt i prezes Stowarzyszenia Wzornictwa Przemysłowego, Odoardo Fioravanti, specjalista wzornictwa przemysłowego oraz Marco Romanelli, architekt i krytyk designu.
Nagrodzone i wyróżnione projekty zaprezentowano podczas ceremonii wręczenia nagród, która odbyła się 24 stycznia 2013 w Triennale Design Museum w Mediolanie. Ceremonii towarzyszył wernisaż wystawy prac edycji tegorocznej oraz poprzedniej.