Idea projektu polega na poprawie relacji pacjenta i lekarza na opartą na zaufaniu i poczuciu bezpieczeństwa. Stanowisko składa się ze stołu, zestawu szafek oraz wyposażenia niezbędnego do prowadzenia badania podmiotowego.
Blat stołu wyprofilowany jest tak, aby pacjent i lekarz siedzieli skosem do siebie. Wspiera to poczucie pracy nad wspólnym celem i obniża hierarchiczność relacji. Przewidziano miejsce dla osoby towarzyszącej, również na wózku inwalidzkim. Blat ma wbudowane szuflady na podręczne przedmioty piśmiennicze oraz niezbędny sprzęt medyczny.
Blat zapewnia porządek w okablowaniu koniecznym dla podłączenia: lampy diagnostycznej, drukarki, laptopa oraz monitora dla pacjenta. Stanowisko może być wyposażone w 3 rodzaje szafek: niższą z miejscem na drukarkę oraz 2 wyższe, z półkami oraz z szufladami. Ich układ zależy od potrzeb i wielkości pomieszczenia.
Koncepcja powstała we współpracy ze studentkami UJ Kierunku neuropsychologia i neurokognitywistyka oraz z doktorem Kacprem Średniawą.